W 2012 roku Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach uczestniczył jako partner w projekcie pn. „Art Movierealizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu.

W projekcie uczestniczyła młodzież z terenu gminy Strumień oraz Buczkowice, głównym celem projektu było wspólne nakręcenie filmu „Golem”

W ramach projektu dla młodzieży zorganizowano dwa spotkania jedno w Strumieniu, gdzie młodzież uczestniczyła w warsztatach filmowych, fotograficznych, plastycznych, teatralnych, bębniarskich i charakteryzatorskich, które miały na celu przygotować uczestników do  wspólnego nagrania filmu oraz drugie w Buczkowicach, gdzie odbyła się uroczysta premiera nagranego filmu,  a także działania integracyjne jak wspólne podchody, ognisko, warsztaty ceramiki czy wycieczka na Skrzyczne.

WSPOMNIENIE Z PROJEKTU PN. “ART MOVIE”

Projekt pn. “ART MOVIE” realizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Buczkowicach został dofinansowany w ramach konkursu Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży „Działajmy Razem” organizowanego w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse 2011”.