MŁODZIEŻOWY PROJEKT FOTOGRAFICZNY “W OBIEKTYWIE”

Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach z radością informują o nowym realizowanym na terenie gminy Buczkowice młodzieżowym projekcie pn. „W OBIEKTYWIE” skierowanym do młodzieży w wieku 13-19 lat ze wszystkich czterech sołectw gminy Buczkowice. Wiodącym tematem projektu będzie fotografia.

Celem projektu jest rozwijanie i nabycie przez młodzież umiejętności społecznych i emocjonalnych tj. współpraca, komunikacja, organizacja oraz poznanie swojego środowiska i uświadomienie sobie swoich mocnych i słabych stron. W projekcie chodzi o wzbogacenie młodzieży w różnorodne umiejętności niezbędne w ich obecnym i dalszym życiu, a także nauka i rozwijanie w nich pasji fotograficznej.

Więc jeśli wiążesz swoją przyszłość z fotografią, bądź grafiką, chcesz nauczyć się pstrykać oryginalne fotki, poznać nowych ludzi, dobrze się bawić, chcesz zdziałać coś dla swojej społeczności lokalnej i przy okazji zdobyć nowe umiejętności nie wahaj się tylko przyłącz się do grupy realizującej projekt. Na uczestników projektu czekają warsztaty fotograficzne z zakresu fotografii krajobrazu, przedmiotu, architektury, a także fotografii reportażowej osób i sytuacji, nie zabraknie również plenerów fotograficznych, i warsztatów z zakresu grafiki i obróbki zdjęć. Te wszystkie działania finalnie mają doprowadzić młodzież do stworzenia swojej własnej wystawy fotograficznej, a także wydania kalendarza ze zdjęciami uczestników. W projekcie nie zabraknie również wielu działań integracyjnych tj. podchody. Projektowe spotkania odbywać się będą w Buczkowicach, dla uczestników spoza zostanie zorganizowany transport.

Projekt i jego działania startują już we wrześniu będziemy o nim na bieżąco informować na łamach Gazety Gminnej i Pisma Młodzieżowego. Przyłącz się już dziś. Szczegóły dotyczące projektu w siedzibie GOK Buczkowice.

Projekt pn. „W OBIEKTYWIE” realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach został dofinansowany w ramach Programu „Równać Szanse 2021” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – Konkurs „Równać Szanse – Małe Granty” realizowanym przez Fundację Civis Polonu.